لوكس ترين اژانس هواپيمايي
 
نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 12
دیروز : 5
افراد آنلاین : 1
همه : 11787
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است

26 نكته از ضروريات سفر به تايلند

اگر براي سفر به تايلند، كشور لبخند ها، برنامه ريزي مي كنيد، بايد بدانيد كه به يك كشور با آب و هواي معمولي سفر نمي كنيد، وسايل مورد نياز و ضروري سفر براي تور تايلند را چك كنيد .

مهم نيست كه تنها به تايلند سفر مي كنيد و يا گروهي از تور تايلند هستيد، در طول اين سفر از هيجان و آرامش باهم لذت خواهيد برد. براي اينكه از زمان سفر خود به تايلند بيشترين استفاده را ببريد با موارد و نكاتي كه مي بايست در اين كشور رعايت كنيد آشنا شويد تا در طول سفر به تايلند تعجب نكنيد. هرچه آماده تر سفر كنيد، لذت بيشتري از بازديد ديدني هاي تايلند خواهيد برد.

تور بانكوك

 1. مردم تايلند واقعا خون گرم هستند، اگر مردم با شما به گرمي صحبت كردند و دوست داشتند به شما چند توصيه مجاني كنند، اصلا تعجب نكنيد. مردم تايلند به خونگرمي و مهمان نوازي معروف اند.
 2. مردم تايلند در صف نمي ايستند، در تايلند مردم براي هيچ چيزصف نمي ايستند، براي شلوغي هاي تو در تو خود را آماده كنيد و انتظار رعايت فاصله شخصي را نداشته باشيد. زود به شلوغي بانكوك عادت مي كنيد.
 3. تاك تاك ها در روز و تاكسي ها در شب، تاكسي ها راحت تر هستند، اما در تاك تاك ها ويو و فضاي بيشتري را مي بينيد. اگر شبانه به خيابان Patong (منطقه خط قرمز بانكوك) سفر مي كنيد، هنگام بازگشت با يك تاكسي در زمان خاص هماهنگ كنيد تا شما را به هتل برگرداند. در غير اين صورت ممكن است براي بازگشت به هتل با افراد مست داخل خيابان محبور به دعوا شويد و به هنگام بازگشت به مشكل بر بخوريد.
 4. راجبه پادشاه تايلند هيچ حرفي نزنيد، اين موضوع كاملا جديست، حتي يك كلمه، حتي يك كلمه هم راجبه پادشاه و دولت تايلند حرف نزنيد.
 5. قمار تنها در روز هاي خاصي مجاز است ، از قمار خانه ها دوري كنيد در غير اين صورت انتظار تجربه يك روز عجيب را داشته باشيد و خود را براي فرياد ها و افراد مستت و توهين هاي عمومي آماده كنيد.
 6. هرچقدر كه مي توانيد انبه بخوريد، انبه هاي تايلند از خوشمزه ترين انبه هاي دنياست، در طول سفر به تايلند آن را از دست ندهيد.
 7. شانه و زانو ها خود را هنگام بازديد از معابد بپوشايد، به شما توصيه مي كنيم براي بازديد از معابد تايلند و صومعه ها لباس روشن و بپوشيد به تن كنيد. حتي زماني كه در روز هاي دعاي معابد به بازديد نمي رويد، نوع پوشش خود را رعايت كنيد.
 8. حرف رانندگان تاكسي را جدي نگيريد ، اگر راننده تاكسي به شما گفت كه يكي از جاذبه هاي ديدني تايلند به دليلي بسته است، حرف او را جدي نگيريد، اين حقه اي است كه بعضي از راننده ها استفاده مي كنند تا با پيشنهاد دادن مكاني ديگر با مسافت بيشتر پول بيشتري نصيبشان شود. اگر هم شك كرديد، تنها از راننده تشكر كنيد، از تاكسي خارج شويد و از فرد ديگري صحت تعطيلي را جويا شويد.
 9. از وسايل نقليه عمومي تايلند استفاده كنيد، مترو و ترين هاي برقي ارزان، در دسترس و سريع هستند. با استفاده از وسايل نقاليه عمومي تايلند تقريبا مي توانيد به تمام جاذبه هاي شهر دسترسي داشته باشيد به راحتي سفر كنيد. علاوه بر ارزان بودن اين وسايل نقلبه تميز هم هستند، با استفاده از اين سيستم هزينه هاي سفر به تايلند را كم خواهيد كرد.
 10. در طول سفر به تايلند از سوسك نترسيد، در بعضي از روز ها شايد تعداد زيادي سوسك ببينيد و در برخي روزهاي ديگر اصلا سوسك نبينيد، خوب آره سوسك واقعا چندش آور و منزجر كننده است اما از موش كه بهتر است نيست ؟ در عوض در تايلند موش نخواهيد ديد.
 11. در هتل 5 ستاره تايلند اقامت كنيد، هتل هاي 3 ستاره هتل از كيفيت خوبي برخوردار نيستند و تفاوت قيمت هتل هاي 4 ستاره با 5 ستاره زياد نيست، پس در طول سفر به تايلند در هتل هاي 5 ستاره اقامت كنيد.
 12. از بوي ياسمن معطر و فاضلاب عجيب و غريب در يك بلوك تعجب نكنيد، هنگامي كه از خيابان هاي بانكوك گذر مي كنيد بو هاي عجيبي به مشام شما خواهد خورد.
 13. از يخ هي رستوران ها مي توانيد استفاده كنيد، اگر دور از رستوراني تميز و يا هتل خود بوديد هرگز آب و يا نوشيدني هاي ديگر را با يخ ننوشيد، اما مي توانيد به يخ هاي رستوران ها و هتل ها اعتماد كنيد.
 14. با زبان تايلندي آشنا شويد، در بانكوك بيشتر مردم قادر به انگليسي صحبت كردن هستند و مردم شهر هميشه آماده اند تا با شما حتي با پانتوميم هم كه شما ارتباط برقرار كنند. اما ياد گرفتن كلمات پر استفاده و كاربردي تايلند فكر بدي نيست.
 15. دستمال كاغذي در تايلند، در سرويس بهداشتي هاي تايلند دستمال كاغذي پيدا نخواهيد كرد، دستكال كاغذي را حتما در كوله بار سفر به تايلند قرار دهيد.
 16. بليط VIP رزرو نكنيد، به تماشاي بوكس - Muay Thai fight در استدييوم Lumpinee برويد، اما هرگز بليط VIP خريداري نكنيد، اين صندلي ها تنها 2 متر از صندلي هاي معمولي جلو تر اند.
 17. نزديك به ايستگاه وسايل نقليه عمومي اقامت كنيد، در همسايگي محله Sukhumvit بهترين جا براي رزرو كردن هتل است، ترين و مترو هردو در اين محل ايستگاه دارند از اين رو مجبور نيستيد براي تماشاي ديدني هاي تايلند هزينه هاي زياد به تاكسي و يا تاك تاك بدهيد.
 18. در معابد تايلند كفش هاي خود را در آوريد، به هنگام بازديد از معابد به ديگران توجه كنيد و فراموش نكنيد كه كفش هاي خود را در آوريد.
 19. ماساژ تايلند را فراموش نكنيد، 3 دلار براي يك ماساژ كامل پا عاليه حتما ماساژ تايلندي را در يكي از سالن هاي ماساژ معروف بانكوك امتحان كنيد.
 20. هتل را با تمام وعده هاي غذايي رزرو نكنيد، هتلي پيدا كنيد كه صبحانه هاي كامل به شما پيشنهاد دهد، پول خود را با رزرو هتلي با تمام وعده هاي غذا هدر ندهيد. مكان هاي زيادي براي غذا خورد با قيمتي ارزان در بانكوك وجود دارد. غذا هاي محلي تايلند در غرفه هاي خياباني و بازار هاي شبانه تايلند را از دست ندهيد.
 21. در ماه آپريل به تايلند سفر نكنيد، در اين ماه اگر چه هزينه اقامت و پرواز بسيار پايين تر از ماه هاي ديگر است، اما هوا به اندازه اي مرطوب است كه ممكن است اذيت كننده باشد. مناسب ترين زمان سفر به تايلند
 22. به سنت تايلندي هاي احترام بگذاريد، به نشانه احترام دست هاي خود را روي سينه گذاشته و سر خود را به پايين خم كنيد. آيا با ديگر قوانين و رسومات تايلندي ها آشناييد ؟ قوانين و رسومات عجيب و غريب تايلندي ها
 23. آب نخوريد، هرگز از آب هاي شهري تايلند ننوشيد، براي نوشيدن آب از بطري هاي آب معدني استفاده كنيد.
 24. به سر مردم تايلند دست نزنيد، شايد هيچ وقت موقعيت اين پيش نيايد كه شما به سر كسي در طول سفر دست بزنيد، اما لازم به ذكر است كه سر قسمتي مقدس از بدن در تايلند است و دست زدن به سر كسي براي تايلندي ها اصلا خوشايند نيست.
 25. در تايلند همه جا غذا نخوريد، اگر در غرفه هاي خياباني بانكوك آشپز و مراحل پخت غذا را نديديد، از آنجا چيزي نخريد و به جاي ديگري برويد.
 26. به هنگام غذا خوردن از قاشق و چنگال با هم استفاده كنيد، در هنگام خوردن غذا در تايلند، تنها استفاده از قاشق مودبانه نيست از چنگال براي خوردن غذا كمك بگيريد.

تور بانكوك

دانستن اين 26 نكته در تور تايلند به شما كمك ميكند تا سفر راحت تري به اين كشور زيبا و دوست داشتني داشته باشيد.

سطح قيمت شهر بانكوك

وقتي به هزينه هاي شهر بانكوك و تهران نگاهي بندازيم، متوجه مي شويم بانكوك در اغلب موارد شهر گران تري است و بسته به موارد مختلف اين تفاوت مي تواند در حدود 15 تا 65 درصد باشد! جالب است بدانيد تنها موردي كه براي آن هزينه هاي پايين تري را در بانكوك مي بينيم، خوراكي و صرف غذا در رستوران هاست. البته اين تنها مقايسه اي مختصر و كوتاه است و در بخش هزينه هاي سفر به بانكوك در همين مقاله مفصل به اين قضيه مي پردازيم.

آشنايي مختصر با بانكوك

بانكوك، پايتخت مدرن و جذاب تايلند است كه در بخش شمالي كشور قرار دارد. وقتي بانكوك را براي گردش انتخاب مي كنيد، بايد بدانيد كه شهري وسيع با 50 منطقه شهري مختلف پيش روي شماست كه جاذبه هاي تاريخي و مدرن بسياري در دلش جاي گرفته اند. اگر به دنبال شاخص ترين ديدني هاي بانكوك هستيد، منطقه فرا ناكون (Phra Nakhon) را انتخاب كنيد و به دل شهر برويد. در اين بخش مي توانيد در كنار رودخانه پياده روي كنيد، بهترين رستوران ها را بيابيد و از همه مهم تر از كاخ اعظم شهر و معابد تاريخي اش بازديد كنيد. البته در اين بخش هنوز ديدني هاي ديگري هم وجود دارد كه از آن جمله مي توان به محله ها و بازارهاي سنتي بانكوك و محله چيني ها اشاره كرد. در كنار همه اين ها بايد بدانيد كه بانكوك باز هم جذابيت ها و تفريحات بسياري دارد كه از آن دست باغ وحش سافاري ورلد، مركز خريد ام بي كي، آكواريوم بزرگ سي لايف، پارك لومپيني و بازارهاي شناور بانكوك هستند.

در ادامه با دانستني هاي مفيد تور بانكوك و كشور تايلند آشنا مي شويم:

 1. زبان رسمي و ملي كشور تايلند، تايلندي است ولي در اغلب مكان هاي گردشگر پذير، آدم هاي بسياري را خواهيد ديد كه به زبان انگليسي آشنايي دارند.
 2. ساعت رسمي كشور تايلند 3 ساعت و نيم از ايران جلوتر است.

پيش شماره و شماره هاي ضروري

 • پيش شماره تايلند: 66+
 • پيش شماره بانكوك: 02
 • شماره پليس: ۱۹۱
 • شماره آتش نشاني: ۱۹۹
 • شماره پليس گردشگري: ۱۱۵۵
 • مركز خدمات گردشگري: 1672

4- فرودگاه ها: بانكوك دو فرودگاه بين المللي دارد كه عبارت اند از:

فرودگاه بين المللي دن موئنگ | Don Mueang International Airport در 30 كيلومتري شهر بانكوك
فرودگاه فرودگاه بين المللي سووارنابومي | Suvarnabhumi Airport در 32 كيلومتري شهر بانكوك
5- دين رسمي كشور تايلند يكي از شاخه هاي بودايي به نام ترواده بوده و دين 94 درصد از مردم اين كشور را تشكيل مي دهد. دومين دين پرطرفدار در اين كشور اسلام است و مسلمانان تايلندي جمعيتي 4 درصدي را به خود اختصاص مي دهند. خوب است بدانيد تايلندي ها حساسيت هاي مذهبي بسياري دارند كه دانستن شان در طي سفر به تايلند ضروري است.

امنيت در طي سفر به بانكوك

خوب است بدانيد كه كشور تايلند از لحاظ شاخص هاي جهانيِ امنيت در رده 125 دنيا قرار دارد و به اين ترتيب بالاتر از كشورهايي چون آفريقاي جنوبي، زيمباوه، عربستان، ايران و آذربايجان قرار گرفته است؛ اما از آن جا كه بانكوك يكي از توريستي ترين شهرهاي دنياست، تنها با بررسي كشور تايلند نمي توان به نتيجه دقيقي دست يافت. براي آن كه تصور واضح تري از ميزان امنيت شهر بانكوك داشته باشيم، آن را از لحاظ آماري در كنار شهر تهران قرار مي دهيم. وقتي اين دو پايتخت را با هم بررسي مي كنيم، خواهيم ديد كه در بسياري از موارد، وضعيت بسيار مشابهي دارند و حتا در برخي موارد مانند آمار ماشين دزدي، حمله مسلحانه و گروگان گيري وضعيت بانكوك بهتر به نظر مي رسد.

اگر بخواهيم امنيت اين دو شهر را از لحاظ پياده روي به تنهايي در روز و شب مقايسه كنيم، باز هم شباهت بسيار زيادي مي بيينيم. طبق آمار امنيت پياده روي تنهايي در روزهاي بانكوك همان قدر بالاست كه در تهران؛ همچنين پياده روي به تنهايي در شب هاي بانكوك نيز مانند تهران توصيه نمي شود پس در تور بانكوك خود نياز است نكات امنيتي را رعايت كنيد.

در مجموع بايد در نظر داشته باشيد كه بانكوك از جمله شهرهاي گردشگرپذيري است كه سالانه ميليون ها مسافر و جهانگرد را به خود مي خواند. از طرفي در اين مقايسه نبايد فراموش كنيد كه قطعا بانكوك به نسبت شهري مانند تهران كه آن را مي شناسيد و به صورت تجربي مي دانيد كدام مناطق امن است و كدام مناطق احتياج به مراقبت بيشتري دارد، فرق دارد. بنابراين نياز است نكات ايمني را در حين سفر رعايت كنيد.

بهترين فصل سفر به بانكوك
شهر بانكوك و به طور كلي كشور تايلند اقليمي گرمسيري دارد و بنابراين آب و هواي آن ميان شرايط گرم، خنك و باراني متغير است. بايد بدانيد در اين شهر خبري از تابستان هاي داغ و زمستان هاي برفي و سرد نيست و تنها سه نوع وضعيت آب و هوايي در بانكوك ديده مي شود. فصل باراني، فصل خنك و فصل گرم. البته توجه داشته باشيد در تور بانكوك خود به اين موضوع كه بانكوك در تمام طول سال كماكان گرم و شرجي است و باقي وضعيت هاي آب و هوايي را در كنار خود دارد.

مي تا اكتبر (ارديبهشت تا مهر): فصل باراني بانكوك را در اين ماه ها خواهيد ديد. در اين فصل كه آن را با نام فصل موسمي نيز مي شناسند، شاهد باراش باران هاي شديد و تند موسمي هستيد. البته با آن كه باراش باران در اين ماه ها رايج است، هوا گرم و شرجي بوده و نيازي به پوشيدن باراني نداريد. تنها يك چتر همراه خود داشته باشيد و آماده باشيد تا كفش هاي خود را درآوريد و از ميان حجم بالاي آب درون خيابان بدون كفش بگذريد!

نوامبر تا آخر فوريه (آبان تا اسفند): آبان تا اسفند، فصل خنك شهر بانكوك را تشكيل مي دهند. در اين زمان، نه خبري از باراش باران و نه دماي بالاي هواست. البته توجه داشته باشيد كه وقتي مي گوييم وارد فصل خنك بانكوك شده ايد، خنكاي هوا به قدري نيست كه لباس گرم بر تن كنيد. بايد بدانيد هوا هنوز هم شرجي و گرم بوده، اما خنك تر از ساير روزهاي سال است و در واقع كمتر عرق مي كنيد.

مارس تا مي (اسفند تا ارديبهشت): اين ماه ها، همان موقعي است كه احتمالا هرگز دلتان نمي خواهد زمان سفرتان به بانكوك را در بر بگيرد. ماه هاي اسفند تا ارديبهشت (ابتداي فصل موسمي) گرم ترين روزهاي بانكوك هستند و اغلب اوقات گرماي هوا شهروندان بانكوك را بسيار كلافه مي كند. بد نيست بدانيد كه ميانگين دماي هوا در اين زمان به راحتي تا 40 درجه سانتيگراد هم مي رسد.

بنابراين بهترين زمان سفر به بانكوك در طي ماه هاي آبان تا اسفند و در واقع فصل خنك است.

تور تايلند ارزان


دغدغه زبان نداشته باشيد!

يكي از متداول ترين سوال هاي اخير كاربران كارناوالي در كامنت ها، مساله زبان و چگونگي برقرار كردن ارتباط در كشوري خارجي بوده است. از همين رو مقاله اي كامل درباره انواع راه هاي برقراري ارتباط براي شما تهيه كرديم تا نشان بدهيم چگونه مي توان زبان كشوري را بلد نبود، به آن كشور سفر كرد و از سفر خود هم لذت برد.

چرا خريد آنلاين بليط هواپيما؟

امروزه بسياري از افراد اقدام به خريد آنلاين بليط هواپيما مي كنند و ديگر به روش هاي سنتي اين كار را انجام نمي دهند، دليل اين موضوع اين است كه از آن جايي كه خريد آنلاين بليط هواپيما زمان بسيار كمي را از شما مي گيرد، بسياري از افراد ترجيح مي دهند كه اين اين كار را انجام دهند و ديگر مانند گذشته زمان زيادي را صرف انجام اين كار نكنند. خريد بليط هواپيما مزاياي بسيار زيادي را براي افرادي كه در طول سال، سفرهاي زيادي را انجام مي دهند دارد چرا كه باعث صرفه جويي زمان آنها مي شود. يكي از بهترين وب سايت هايي كه مي توانيد براي خريد آنلاين بليط هواپيما به آن مراجعه كنيد وب سايت دلتابان مي باشد كه خدمات خريد آنلاين بليط هواپيما را با بهترين كيفيت در اختيار شما قرار داده است و شما مي توانيد خيلي سريع و در كوتاه ترين زمان ممكن و همينطور بهترين قيمت ممكن اقدام به خريد آنلاين بليط هواپيما كنيد. اين وب سايت خدماتي با كيفيت جهاني را به مشتريان خود ارائه داده است كه به همين علت امروزه بسياري از مسافران و گردشگران براي خريد آنلاين بليط هواپيما به اين وب سايت مراجعه مي كنند.

چگونه در سايت دلتابان اقدام به رزرو هتل كنيم؟

وب سايت دلتابان به جز امكان خريد آنلاين بليط هواپيما، امكانات بسيار زياد ديگري را نيز در اختيار شما قرار مي دهد كه مي توانيد از اين امكانات نهايت بهره را ببريد، به عنوان مثال شما مي توانيد با استفاده از اين وبسايت اقدام به رزرو هتل به صورت آنلاين و اينترنتي كنيد. اين امكان باعث مي شود تا شما زماني كه قصد سفر به يك كشور خارجي و يا يكي از شهرهاي داخلي را داريد به راحتي بتوانيد هتل مد نظر خود را رزرو كنيد تا با سفر به اين كشور و يا شهر با مشكلات اقامتي رو به رو نشويد. براي رزرو هتل به صورت آنلاين كافي است وارد وب سايت دلتابان شويد و در قسمت رزرو هتل كشور و يا شهر مقصد خود را انتخاب كنيد، با اين كار تمامي هتل هاي محبوب و معروف مقصد براي شما نمايش داده مي شود كه مي توانيد بيشتر با امكانات آنها آشنا شويد و اطلاعات كافي را درباره آنها بدست بياوريد و بعد از آن اقدام به رزرو هتل ارزان به صورت اينترنتي و آنلاين كنيد.

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ ] [ ۰۸:۵۰:۰۴ ] [ فاطمه حسن زاده ]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
.: Weblog Themes By blograz :.

درباره وبلاگ

شركت دلتابان مفتخر است از سال 1375 با مديريت استراتژيك و جامع نگر و با هدف راهبردي ارتقاء كيفي گردشگري، ضمن پاسداشت مواريث فرهنگي و تمدن اصيل ايراني با همكاري پرسنل متخصص و مجرب با زير ساخت علمي و پژوهشي در اين صنعت و بهينه سازي امكانات موجود به منظور ارائه خدمات شايسته به هموطنان شريف، اقدام به برگزاري و اجراي مستقيم تورهاي لوكس به مقاصد مختلف گردشگري نموده است. ۴۲۶ ۲۲۲ ۲۲ – ۰۲۱
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب