لوكس ترين اژانس هواپيمايي
 
نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 20
دیروز : 5
افراد آنلاین : 1
همه : 11795
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است

دانستني هاي تور گرجستان

با خريد تور گرجستان ارزان شما به كشور اروپايي با تاريخي كهن و طبيعت زيبا سفر خواهيد كرد. تعداد بي شمار جاذبه هاي گردشگري معروف، غذاهاي خوشمزه گرجي و كنسرت هاي مختلف هرساله گردشگران بسياري را به گرجستان مي كشاند؛ بنابراين اگر قصد سفر به كشور گرجستان راداريد به شما حقايق جالب و كاربردي سفر به گرجستان را معرفي مي كنيم. با دلتابان مطمئن ترين آژانس مسافرتي همراه باشيد.

حقايق و دانستني هاي جالب در تور گرجستان

نام اصلي گرجستان ساكارْتْوِلُ (Sakartvelo) به معناي زندگي قوم كارتول است كه به دو قسمت (Kartveli) كه نام اقوام بومي منطقه مركزي گرجستان و پسوند مكاني اين كلمه است.

تور گرجستان

 1. كشور گرجستان در منطقه اوراسيا قرار دارد كه مرز بين اروپا و آسيا بوده و دوسوم مساحت اين كشور كوهستاني است.
 2. مهم ترين شهرهاي توريستي گرجستان كوتايسي و زوگديدي و باتومي و سيغناغي و بورجومي و تفليس و پوتي و سوخومي و روستاوي هستند.
 3. تحقيقات نشان مي دهد كه اولين نژاد انسان نما در اروپا (1800000 سال پيش- دوره پارينه سنگي) در منطقه قفقاز گرجستان يافت شده است. جمجمه زوج كشف شده به نام ززوا و امزيا (Zezva and Mzia) شاهد خوبي بر قدمت سكونت انساني در گرجستان است. اولين نژاد انسان گرجستان ززوا و امزيا
 4. يكي از بزرگ ترين و قديمي ترين صنايع صادراتي گرجستان توليد انواع شراب به دنيا در شهر تلاوي (Telavi) است.
 5. زبان گرجي جزو 14 زبان داراي سيستم الفبا و خط در دنياست. سه شيوه الفبايي به نام هاي آسُمْتاوْرولي، نوسْخوري و مْخِدْرولي در كتب سنتي گرجستان استفاده مي شود كه امروز سيستم الفبايي مخدرولي بيشترين كاربرد را براي نگارش ساير زبان هاي حوزه قفقاز دارد.
 6. متنوع ترين اقليم در بين كشورهاي دنيا مربوط به كشور گرجستان است. اين كشور با داشتن 12 اقليم متفاوت و 42 منطقه زيست گاهي منحصربه فرد؛ داراي بكرترين طبيعت در ميان كشورهاي اروپا است.
 7. بيشتر آثار تاريخي- فرهنگي ثبت شده در ليست ميراث جهاني يونسكو متعلق كشور گرجستان است كه گواه خوبي بر اهميت اين كشور در امپراتوري ايران و يونان است.
 8. گرجستان توانسته است به پشتوانه تنوع فولكلور و موسيقي خود بيشترين و متنوع ترين آثار فرهنگي غيرملموس در ليست ميراث يونسكو به ثبت رساند.
 9. جالب است بدانيد گرجستان بيش از 15 نوع رقص محلي ثبت شده در يونسكو دارد. رقص فولكلور و محلي گرجستان جزو ميراث غيرملموس و جاذبه هاي توريستي گرجستان است.
 10. مرتفع ترين شهرهاي سكونتگاهي در اروپا در شهرهاي بچورنا (Bochorna) و اوشگولي(Ushguli) با قرار دارد. ارتفاع اين دو شهر بيش از 2100 متر بالاتر از سطح دريا قرار دارد.
 11. گرجستان يك مقصد ايده آل براي علاقه مندان به موسيقي است. موسيقي محلي مردم به نام چاكرولا (Chakrulo) است كه به عنوان يك سرود ملي در فستيوال هاي گرجستان اجرا مي شود. در اين موسيقي بيش از 59 زبان محلي گرجي و 116 تصوير از فاكتورهاي فرهنگي گرجستان نشان داده شده است.
  تور گرجستان ارزان
 12. نام (GEM Fest) مخفف فستيوال موسيقي الكترونيك گرجستان است و تابستان هرسال جشنواره موسيقي الكترونيك جم در سواحل درياي سياه آناكليا (Anaklia) برگزار مي شود. مدت برگزاري جشنواره (9 تا 12 اوت 2018) است كه در اين جشنواره كنسرت هاي ساحلي در كنار برنامه هاي متنوع و شاد برگزار مي شوند و جمعيت زيادي از مردم گرجستان و گردشگران براي تماشا و گذراندن اوقاتي شاد و خوش در كنار ساحل به اين منطقه مي آيند.
 13. گرجستان يكي از قديمي ترين مراكز زندگي براي يهوديان در شمال اروپاست. بيشترين جمعيت از شاخه يهود اشكنازي (Ashkenazi) در اين كشور است.
 14. شهرهاي كوتايسي (Kutaisi) و موتسختا (Mtskheta) در ليست 16 شهر قديمي اروپا قرار دارند. هردو اين شهر جزو پايتخت هاي گرجستان محسوب مي شود.
 15. پيست اسكي گودائوري (Gudauri Ski Resort) يكي از پرطرفدارترين پيست هاي اسكي در اروپاست.
 16. نام شهر تفليس (Tbilisi) در زبان گرجي به معناي گرم و بهاري است.
 17. در گرجستان ۱۰ فرودگاه قابل استفاده براي هواپيماهاي غيرنظامي وجود دارد. در بين اين فرودگاه ها، فرودگاه هاي تفليس، باتومي، سوخومي و پوتي از اهميت خاص برخوردار هستند
 18. در حال حاضر پرواز مستقيم و همه روزه از فرودگاه تفليس به مقصد تهران، باكو، استانبول، مسكو، تاشكند وجود دارد.
 19. تفليس است و حمام سولفور آن! Sulfur baths در منطقه آبانتوباني از مهم ترين جاذبه هاي گردشگري تفليس است.
 20. اوج تاريخ ارتباط گرجستان و ايران، دوران صفويه بود كه مهم ترين وقايع آن مربوط به ۲۳ بار حمله ارتش امپراتوري صفويان به گرجستان، قتل عام بسياري از گرجي ها، اسارت و تبعيد ۳۰۰۰۰۰ (سيصد هزار) تَن از بازماندگان گرجي هاي كشته شده به قزوين، گيلان، مازندران، گلستان، اصفهان و فارس است.
 21. طي عهدنامه گرجيوسك، گرجستان براي هميشه از خاك ايران جدا شد و پس از به قلمرو روس ها و شوروي سابق اضافه شد.
 22. اثر ياكوب تسورتاولي تحت عنوان شهادت شوشانيك در قرن 5 ميلادي به عنوان مهم ترين اثر ملي، حماسي گرجستان شناخته شده است.

انتخاب بهترين زمان تور گرجستان

نگران نباشيد ما در اينجا تنها منتخبي از تور گرجستان را قرار داده ايم، اين شما هستيد كه با جستجو از طريق موتور جستجوي سايت همانطور كه در بالا توضيح داده شده زمان و مدت اقامت و هتل و حتي پرواز و ساير خدمات تور از جمله گشت شهري، ترانسفر فرودگاهي، بيمه مسافرتي، خدمات CIP و ... را مشخص مي كنيد

جاذبه هاي گردشگري تور گرجستان

سرزمين زيباي گرجستان، سراسر سبز و خرم است، كشوري با يادگاري هاي كهن اسلامي- ايراني كه روزگاري جزو خاك ايران محسوب مي شود و ساليان بسيار دور، از ما جدا افتاده است؛ كشوري در شمال ايران و همجوار جمهوري آذربايجان و ارمنستان و روسيه كه در كنار درياي سياه، آب و هوايي شبيه مناطق شمال كشور خودمان دارد.

چرا تور گرجستان

به لحاظ موقعيتي گرجستان هم در اورپا و هم در آسيا واقع است اما مردم گرجستان خود را به عنوان بالكن اروپا معرفي مي كنند و به دنبال عضويت در اتحاديه اروپا مي باشند و اين توصيف واقعاً درست است؛ به نظر من بالكن جذاب ترين و زيبا ترين بخش ساختمان است. در صورتي كه بتوانيد با روح مردم و طبيعت گرجستان ارتباط برقرار كنيد، منحصربفرد ترين تجربه زندگي تان را رقم خواهيد زد. سفري به انسانيت و مهرباني كه مي تواند اثرات زيادي بر روحيه شما بگذارد. در زير به ۷ دليل براي سفر با تور گرجستان و تفليس اشاره مي كنيم: گرجستان در اروپا و آسيا واقع شده است و گرجي ها معمولا از گرجستان به عنوان باكن اروپا ياد مي كنند و به علت زيبايي بي نظير اين كشور اين تعريف را مي توان واقعا درست دانست. در سفر به گرجستان تجربه اي منحصر به فرد در افق هاي دور دست، زير نور خورشيد در كوه هاي زيبا به دست خواهيد آورد.

تور گرجستان

علاوه بر طبيعت بي نظير و آرامش بخش گرجستان، رفتار مردم گرجستان شما را حيرت انگيز خواهند كرد آنها به گونه اي با شما رفتار مي كنند كه گويي سالهاست آنها را مي شناسيد، گرجي ها به خوش قلبي و خونگرمي معروف هستند. در پايتخت گرجستان شهر تفليس، شما در شهري مدرن با معماري سنتي و محلي با آميزه اي از چندين فرهنگ مختلف (از فرهنگ شوروي گرفته تا آذربايجان، ارمنستان و ايران) مواجه خواهيد شد، شب هاي تفليس پر جنب و جوش همراه با فستيوال ها و جشن هايي است كه معمولا از 10 شب به بعد شروع مي شود. در سفر به تفليس هرگز بازديد از خيابان روستاوي و شاردني، كليسا سامبا، پل صلح، پارك ريكه، تله كابين، نارين قلعه، مجسمه مادر، حمام هاي گوگرد، پارك حيدر عليوف را از دست ندهيد

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ] [ ۰۹:۵۰:۳۳ ] [ فاطمه حسن زاده ]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
.: Weblog Themes By blograz :.

درباره وبلاگ

شركت دلتابان مفتخر است از سال 1375 با مديريت استراتژيك و جامع نگر و با هدف راهبردي ارتقاء كيفي گردشگري، ضمن پاسداشت مواريث فرهنگي و تمدن اصيل ايراني با همكاري پرسنل متخصص و مجرب با زير ساخت علمي و پژوهشي در اين صنعت و بهينه سازي امكانات موجود به منظور ارائه خدمات شايسته به هموطنان شريف، اقدام به برگزاري و اجراي مستقيم تورهاي لوكس به مقاصد مختلف گردشگري نموده است. ۴۲۶ ۲۲۲ ۲۲ – ۰۲۱
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب