لوكس ترين اژانس هواپيمايي
 
نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 62
دیروز : 36
افراد آنلاین : 1
همه : 6406
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است

راهنماي سفر به پاتايا

يكي از شهرهاي زيبا و توريستي كشور تايلند، شهر پاتايا است. ساحل هاي گردشگري پاتايا در كنار امكانات رفاهي باعث شده تا تور پاتايا در بين شركت هاي مسافربري از اهميت بالايي برخوردار باشد و مورد توجه توريست هاي داخلي و خارجي قرار بگيرد. در اين مقاله به عنوان يك راهنماي سفر قصد داريم درباره تور پاتايا صحبت كنيم و با اين شهر و جاذبه هاي گردشگري اش بيشتر آشنا شويم.

تور پاتايا

آشنايي با تور پاتايا

كشور تايلند يكي از كشورهاي ساحلي آسيا است كه مورد توجه تورهاي مسافرتي بسياري قرار دارد. در تايلند چند شهر بزرگ وجود دارد كه مي توانيد در سفرهاي خود از آنها ديدن كنيد و در كنار استراحت در ساحل هاي تفريحي آن از جاذبه هاي گردشگري و تاريخي شهر نيز ديدن كنيد و با فرهنگ و آداب و رسوم مردم تايلند نيز آشنا شويد. تور پاتايا يكي از تورهاي گردشگري مهم در كشور تايلند به شمار مي رود. به گونه اي كه سالانه هزاران مسافر خارجي به پاتايا آمده و در آن به گردش و تفريح مشغول مي شوند. پاتايا اگرچه شهر ساحلي كوچكي است، ولي به خاطر نزديكي به شهر بانكوك پايتخت كشور تايلند، دسترسي به آن نيز راحت است. آنچه باعث شده تا تور تايلند مورد توجه توريست ها قرار بگيرد، جمع شدن جاذبه هاي گردشگري تفريحي، تاريخي و فرهنگي در كنار امكانات تفريحي مناسب مثل هتل ها، بارها، استراحتگاه هاي ساحلي و ... است. در ادامه اين مقاله به معرفي اين جاذبه هاي گردشگري نيز خواهيم پرداخت.

بهترين زمان براي سفر به پاتايا

پاتايا يكي از شهرهاي ساحلي كشور تايلند است كه داراي آب و هواي خوبي نيز هست. دليل اين آب و هواي مساعد، نزديكي تايلند به خط استوا و آب هاي اقيانوسي است كه باعث شده تا اين شهر كمتر هواي خيلي سرد را تجربه كند. به طور كلي مي توان گفت كه آب و هواي پاتايا گرمسيري بوده و در تمام طول سال رطوبت بالايي دارد. زمستان هاي پاتايا هم آب و هواي سردي نداشته و البته ميزان بارش ها در آن كم است. فقط در ماه هاي مه تا نوامبر در اين شهر باران مي بارد و اوج بارش باران در پاتايا مربوط به ماه سپتامبر است. اين بارش ها نيز فقط به صورت رگباري و گذرا بوده و كمتر پيش مي آيد كه يك روز تمام باران ببارد. با توجه به مواردي كه گفتيم، به نظر مي رسد بهترين زمان براي انتخاب تور پاتايا ماه هاي اوليه بهار و ماه هاي اوليه پاييز باشد. روزهايي كه هوا نه خيلي سرد است و نه آن قدر گرم مي شود كه قابل تحمل نباشد. نكته ديگري كه وجود دارد اين است كه در اين ماه ها جشن ها و مراسم هاي پر تعدادي در شهر پاتايا و شهرهاي اطراف برگزار مي شود؛ كه مي تواند بخشي از جاذبه هاي گردشگري تور پاتايا نيز باشد.

بهترين زمان سفر به پاتايا

جاذبه هاي گردشگري تور پاتايا

مهمترين عامل محبوبيت تور پاتايا به خاطر ساحل هاي تفريحي آن است. ساحل جامتين يكي از همين استراحتگاه هاي ساحلي در پاتاياست. يك ساحل شني به وسعت شش كيلومتر كه به دور از شهر قرار گرفته و امكانات تفريحي خوبي دارد. نونگ نوچ نيز يك باغ گرمسيري بزرگ است و از جاذبه هاي گردشگري تور پاتايا به شمار مي رود. در اين باغ كه امروزه به صورت يك پارك گردشگري در آمده، مي توانيد طعم انواع ميوه هاي گرمسيري را بچشيد و در آن به گردش بپردازيد.

يكي از جاذبه هاي ديگر شهر، فيل هاي تايلندي است. مكاني كه به جزيره فيل ها مشهور است و مي توانيد با بازديد از آنجا با زندگي فيل ها آشنا شويد و حتي فيل سواري كنيد. جزيره مرجاني ديگر مكان تفريحي شهر پاتاياست كه حتماً بايد آن را تجربه كنيد. يك جزيره با آب هاي شفاف و ساحل هاي شني كه مي تواند تجربه منحصر به فردي براي مسافران باشد.

جاذبه هاي تاريخي تور پاتايا

همين طور كه گفتيم شهر كوچك پاتايا در كنار جاذبه هاي گردشگري تفريحي، داراي جاذبه هاي گردشگري تاريخي نيز هست. البته صنعت گردشگري شهر باعث شده تا امروزه مراسم هاي مذهبي كمتري در شهر برگزار شود. ولي هنوز خانه ها و مراكز قديمي در شهر ديده مي شوند. اغلب اين خانه هاي قديمي امروزه به هتل و بار تبديل شده و مسافران پاتايا مي توانند از آنها ديدن كنند. تاريخچه شكل گيري بافت گردشگري در شهر پاتايا به اواخر جنگ جهاني دوم بر مي گردد. در حقيقت اين سربازان امريكايي بودند كه براي نخستين بار ساحل هاي پاتايا را براي استراحت و گردش انتخاب كردند. بعدها در دهه 1980 ميلادي شهرت تور پاتايا همه گير شده و اين شهر مورد توجه گردشگران بسياري قرار گرفت. به همين خاطر بود كه كشور تايلند و شهردار پاتايا تصميم به سرمايه گذاري بيشتر بر روي جاذبه هاي گردشگري شهر گرفته و آن را به يك شهر تماماً توريستي تبديل كردند. از جمله جاذبه هاي گردشگري تاريخي تور پاتايا مي توان به كوه بودا، بازار شناور پاتايا و رقص ها و جشن هاي سنتي مردم شهر اشاره كرد.

راهنماي سفر به پاتايا

هزينه هاي اقامتي در تور پاتايا

اينكه هزينه هاي سفر شما به شهر پاتايا چه ميزاني باشد، بستگي به خود شما دارد. براي مثال مي توانيد بدون رزرو تور پاتايا نيز به كشور تايلند سفر كنيد و تمامي هزينه هاي سفر را خودتان مديريت كنيد. البته به اين شكل دردسرهاي خود را خواهيد داشت و ممكن است حتي هزينه هاي جاري تان بيشتر نيز بشود. به همين خاطر است كه توصيه ما استفاده از تورهاي مسافرتي دلتابان است. با خريد تور پاتايا مي توانيد تعطيلات آسوده اي را در پيش داشته باشيد. در حقيقت انتخاب تور اين فرصت را به شما مي دهد كه بدون دغدغه خاصي در شهر گردش كنيد. به مراكز تفريحي برويد و در كنار ساحل هاي پاتايا به استراحت بپردازيد. هزينه رزرو تور پاتايا بسته به فصل هاي سال مي تواند متغير باشد. براي مثال هزينه هاي سفر به اين شهر در روزهاي نزديك به كريسمس و عيد نوروز بالاتر مي رود؛ كه دليل اين اتفاق استقبال بيش از حد مسافران از تور پاتايا است. در صورتي كه اگر پس از اين تعطيلات بخواهيد به پاتايا سفر كنيد، هم هزينه هاي كمتري را براي رزرو تور مي پردازيد و هم مي توانيد از خلوتي شهر لذت ببريد. براي مقايسه هزينه هاي تور پاتايا مي توانيد از سايت دلتابان كمك بگيريد.

آشنايي با غذاهاي كشور تايلند

يكي از جاذبه هاي هر سفري، امتحان كردن غذاهاي سنتي آن منطقه است. خصوصاً در كشور تايلند و شهر پاتايا كه يك منطقه ساحلي بوده و بخش عمده اي از اين غذاهاي سنتي، غذاهاي دريايي مختلف است. اگر اهل خوردن انواع غذاها و امتحان كردن انواع ادويه ها باشيد، در رستوران هاي پاتايا مي توانيد با گزينه هاي متفاوتي روبرو شويد. از جمله غذاهاي معروف پاتايا مي توان به چند غذاي زير اشاره كرد:

  • كائو فاد: تركيبي از برنج در كنار خورشتي كه از سبزيجات محلي و گوشت مورد علاقه شما پخته شده است.
  • گنگ خيو وان كاي: اين غذا بر خلاف اسم عجيبش، زياد هم عجيب نيست و با فيله مرغ به همراه ادويه هاي محلي پخته مي شود و طعم و بوي فوق العاده اي دارد.
  • سي باس كريسپي: اگر عاشق غذاهاي دريايي هستيد، اين ماهي را چندين بار امتحان كنيد. تركيب يك غذاي دريايي با سس ها و ادويه هاي محلي كه محشر است.

چطور به تايلند سفر كنيم

براي سفر به تايلند پيش از هر چيزي بايد اقدام به گرفتن ويزاي تايلند كنيد. براي اين كار اگر بخواهيد به صورت شخصي اقدام كنيد، لازم است مدارك خود را تحويل سفارت داده و مراحل اخذ ويزا را طي كنيد. البته به جاي اين كار مي توانيد از تورهاي گردشگري پاتايا بهره برده و از مراكزي كه اقدام به برگزاري تور پاتايا مي كنند كمك بگيريد. اين مراكز با تحويل گرفتن مدارك شما در كمترين زمان ممكن كارهاي اخذ ويزا را براي شما انجام مي دهند و اين امكان را براي مشتريان به وجود مي آورند كه از سفر به پاتايا نهايت لذت را ببرند.

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۳ دى ۱۳۹۸ ] [ ۰۵:۲۸:۰۳ ] [ فاطمه حسن زاده ]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
.: Weblog Themes By blograz :.

درباره وبلاگ

شركت دلتابان مفتخر است از سال 1375 با مديريت استراتژيك و جامع نگر و با هدف راهبردي ارتقاء كيفي گردشگري، ضمن پاسداشت مواريث فرهنگي و تمدن اصيل ايراني با همكاري پرسنل متخصص و مجرب با زير ساخت علمي و پژوهشي در اين صنعت و بهينه سازي امكانات موجود به منظور ارائه خدمات شايسته به هموطنان شريف، اقدام به برگزاري و اجراي مستقيم تورهاي لوكس به مقاصد مختلف گردشگري نموده است. ۴۲۶ ۲۲۲ ۲۲ – ۰۲۱
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب