لوكس ترين اژانس هواپيمايي
 
نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 74
دیروز : 10
افراد آنلاین : 1
همه : 7433
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است

شهر مشهد

شهر مشهد زيارتگاه امام رضا مي باشد و هر ساله گردشگران و توريستان بسيار زيادي را به سوي خود جذب مي كند. اين كلان شهر بزرگ جمعيتي بيش از سه ميليون نفر دارد و مردماني با نژادهاي مختلف در آن زندگي مي كنند. اقوامي با قوم هاي ترك، بلوچ، كرد و عرب در آن زندگي مي كنند. مردم مشهد به زبان فارسي صحبت مي كنند و گويش مشهدي دارند. بيشتر مردم مشهد مسلمان هستند و داراي مذهب شيعه مي باشند.

اقتصاد مردم مشهد بسيار قوي مي باشد و بر اساس صنايع گردشگري و توريستي، هتلداري، صنايع توليدي و كارخانجات، معادن و منابع زير زميني، كشاورزي و دامپروري و تجارت شكل گرفته است. صنعت گردشگري در اين شهر بسيار پر رونق مي باشد و اين رونق به دليل وجود حرم امام رضا است و هر سال ميلياردها تومان از اين زمينه كسب درآمد دارد. امروزه تور ارزان مشهد فرصت بازديد از جاذبه هاي مختلف شهر مشهد را براي همه توريستان ايجاد كرده است و همه مي توانند در تعطيلات خود از اين شهر بازديد كنند.

آب و هواي شهر مشهد

شهر مشهد به دليل موقعيت جغرافيايي خود داراي آب و هواي معتدلي مي باشد. آب و هواي شهر مشهد سرد و خشك است و اين آب و هوا بسيار متغير مي باشد. در فصل زمستان آب و هواي شهر مشهد سرد و مرطوب است و شاهد بارش برف و باران در اين شهر خواهيم بود. دماي شهر مشهد در فصل زمستان گاهي اوقات به زير صفر مي رسد و با روزها و شب هاي يخبندان رو به رو خواهيم شد. در فصل تابستان آب و هواي شهر مشهد گرم و خشك مي باشد و در اين فصل دماي هوا به 43 درجه سانتي گراد مي رسد. در فصل بهار و پاييز نيز آب و هواي اين شهر معتدل مي باشد و با وزش بادهاي ملايم رو به رو مي شود.

بهترين زمان سفر به شهر مشهد در فصل بهار و پاييز مي باشد كه دماي هوا خوب و تعداد گردشگران و توريستان اين شهر كمتر از فصل شلوغ تابستان مي باشد. مسافرين با تور ارزان مشهد مي توانند از تمامي جاذبه هاي اين شهر در مدت زمان كوتاهي بازديد كنند.

همانطور كه مي دانيد فصل تابستان يكي از فصل هاي بسيار شلوغ مي باشد و اين شهر با اينكه آب و هواي بسيار گرمي دارد پذيراي مهمانان و گردشگران زيادي است. اما در فصل پاييز اين شهر آرام است و تعداد مسافرين كمتر مي باشد. يكي از مزيت هاي اصلي شهر مشهد كاهش هزينه هاي اقامتي و توريستي در اين شهر مي باشد. به گونه اي مي توان گفت كه اين فصل بهترين زمان براي سفر با تور ارزان مشهد مي باشد و مي توان از تمامي جاذبه هاي اين شهر بازديد كرد.

فصل بهار نيز به دليل فرا رسيدن تعطيلات نوروزي مسافرين زيادي را به سوي خود مي كشاند. در اين فصل مي توان از آب و هواي نه گرم و نه سرد لذت برد.

شهر مشهد

غذاها و خوراكي هاي خوشمزه مشهد

شهر مشهد يكي از شهرهايي مي باشد كه داراي غذاها و خوراكي هاي معروف بسيار زيادي مي باشد. مسافرين تور ارزان مشهد مي تواننند در سفر خود از بهترين خوراكي ها و غذاهاي خوشمزه اين شهر لذت ببرند و يك سفر خاطره انگيز داشته باشند. غذاهاي مشهد با ادويه هاي خاص درست مي شود كه داراي طعمي و عطري بسيار خوب مي باشند. در ميان غذاهاي خوشمزه مشهد مي توان به شله مشهدي، كباب شيشليك، كمه جوش، اشكنه، آش كمايل، حليم عدس،ساطري پلو، فروت، آش بلغور گندم، ديگچه، كوكو شيرين و ... اشاره كرد و از بهترين غذاهاي اين شهر مذهبي لذت برد. با تور ارزان مشهد مي توان از بهترين غذاهاي اين شهر نوش جان كرد و خاطره سفر خود به اين شهر را خاطره انگيز كرد.

سوغات و صنايع دستي شهر مشهد

يكي از لذت بخش ترين قسمت هاي سفر با تور ارزان مشهد بازديد از بازارهاي محلي شهر مشهد مي باشد. در اين بازارها مي توان بهترين سوغاتي ها را خريد و زيباترين صنايع دستي شهر مشهد به همراه خود آورد. در ميان سوغاتي هاي شهر مشهد مي توان انگشتر فيروزه و عقيق، ديگ هاي سنگي يا همان هركاره، ادويه هفت قلم، سماور و ... اشاره كرد. البته انواعي از گليم ها، توليدات نمدي، سجاده، مهر، تسبيح، جانماز، پوستين دوزي، قاليچه و ... در ميان اين آثار وجود دارد كه زيبايي خاص دارند و هر مسافر مي تواند آنها را به همراه خود بياورد. سوغاتي مشهد نه تنها براي توريستان و گردشگران داخلي ارزش خاصي دارند، بلكه بيشتر گردشگران خارجي نيز آنها را به عنوان يك هديه گرانبها به همراه خود مي برند.

سوغات و صنايع دستي شهر مشهد

جاذبه هاي گردشگري مشهد

همانطور كه گفته شد شهر مشهد يكي از شهرهاي تاريخي و مذهبي ايران مي باشد. اين شهر داراي جاذبه هاي گردشگري بسيار زيادي است كه هر ساله افراد زيادي را به سوي خود مي كشاند. اين جاذبه ها در گوشه و كنار شهر مشهد قرار دارند كه مسافرين مي توانند به راحتي و با سيستم حمل و نقل عمومي شهر مشهد به آنها دسترسي داشته باشند. اين جاذبه ها شامل پارك ها، موزه ها، باغ ها، قلعه ها، مكان هاي تاريخي و ملي بسيار زيادي مي باشد كه در ميان مكان هاي برتر شهر مشهد هستند و همه افراد مي توانند با تور ارزان مشهد از آنها بازديد كنند.

خوشبختانه جاذبه هاي گردشگري شهر مشهد در نزديكي سيستم حمل و نقل عمومي قرار دارند و مسافرين مي توانند در هر زماني به آنها رفت و آمد داشته باشند.

مدرسه علميه عباسقلي خان شاملو

يكي از جاذبه هاي گردشگري شهر مشهد كه مي توان با تور ارزان مشهد از آن بازديد كرد مدرسه علميه عباسقلي خان شاملو مي باشد. اين مدرسه در سال 1045 هجري شمسي به دستور فرد شاه سليمان صفوي احداث گرديد. اين مدرسه جزء آثار ثبت شده ملي ايران است و امروزه به عنوان حوزه علميه محسوب مي شود. مدرسه علميه عباسقلي خان شاملو داراي دو طبقه مي باشد داراي چهار ايوان به سبك معماري عهد صفويه مي باشد. اين چهار ايوان بيش از 100 حجره دارد كه از آجر ساخته شده است. مدرسه علميه داراي تزئينات كاشي كاري و مقرنس مي باشد كه در سردر ايوان ها و حجرات قرار دارد. مسافرين و گردشگران تور ارزان مشهد مي بايست بازديد از اين مدرسه را در راس برنامه هاي خود قرار دهند.

حرم امام رضا (ع) در شهر مشهد

حرم امام رضا (ع) از ديگر جاذبه هاي گردشگري شهر مشهد است كه با تور ارزان مشهد مي توان از آن بازديد كرد. اين حرم نزد تمامي مسلمانان جهان ارزش بسيار زيادي دارد و هر ساله افراد زيادي از سرتاسر دنيا به بازديد اين مكان مذهبي مي آيند. در مشهد مقدس مسجدها، آرامگاه ها، صحن ها، موزه ها و كتابخانه هايي قرار دارد كه جزء مكان هاي جذاب اين شهر مي باشند. البته در زمان شاه طهماسب صفوي تلاش زيادي براي گسترش حرم انجام شد و امروزه اين مكان يك موزه وسيع از معماري ايران زمين مي باشد.

حرم مطهر امام رضا به دليل معماري بسيار باشكوه خود يكي از جاذبه هاي گردشگري مذهبي ايران است و در ميان ايرانيان اهميت بسيار بالايي دارد.

چاليدره مشهد

يكي از مكان هاي تفريحي و گردشگري ديگر شهر مشهد چاليدره مي باشد. اين مكان داراي امكانات تفريحي و گردشگري بسيار زيادي است. مسافرين مي توانند در اين مكان قايق سواري كنند و به ماهي گيري بپردازند. رستوران هاي اطراف اين مكان بهترين فرصت را براي صرف غذاهاي سنتي شهر مشهد فراهم مي كند. سد چاليدره بر روي درياچه بسته شده است . اين مكان يكي از بهترين جاذبه هاي گردشگري براي مسافرين تور ارزان مشهد مي باشد و افراد زيادي از آن هر ساله بازديد مي كنند. مسافرين و گردشگران تور ارزان مشهد مي توانند يك روز كامل را براي تفريح در اين مكان بگذرانند و ساعت ها را به تفريح و پياده روي در اين مكان بپردازند.

چاليدره مشهد

آرامگاه نادرشاه افشار

يكي از مكان هاي تاريخي و تفريحي شهر مشهد آرامگاه نادرشاه افشار مي باشد كه براي يادبود نادرشاه در اين شهر ساخته شده است. در اواخر عهد قاجار در محل يكي از مقبره هاي ويران شده نادري، يك آرامگاه براي نادر شاه ساخته شد. بعد از ساخت اين مكان تمامي استخوان هاي نادرشاه از شهر تهران به مقبره نام برده انتقال داده شد. آرامگاه نادرشاه در سال 1145 هجري قمري در مقابل حرم امام رضا با مواد خشت و گلي ساخته شد. در سال 1335 خورشيدي انجمن آثار ملي ايران يك آرامگاه مناسب براي وي در مقبره قوم السلطنه ساخت. امروزه اين مكان يكي از جاذبه هاي گردشگري شهر مشهد است كه مسافرين تور ارزان مشهد مي توانند از آن بازديد كنند. آرامگاه هاي شهر مشهد بسيار زياد هستند و مي توان تمامي اين آرامگاه ها را با تور ارزان مشهد مشاهده كرد و از اهميت تاريخي و ملي آنها آگاه شد.

كليساي مسروپ مقدس مشهد

در شهر مشهد مقدس يك كليساي معروف براي ارامنه ساكن اين شهر ساخته شده است. اين كليسا تنها كليساي ارامنه در شهر مشهد مي باشد. قدمت كليساي مسروپ قدس به دوران پهلوي اول باز مي گردد كه ساخت اين ساختمان شبيه ذوزنقه اي مي باشد. در اين ساختمان دو گنبد وجود دارد كه به صورت مخروطي مي باشد. بر روي هر كدام از اين مخروط ها يك صليب وجود دارد كه نمايي باشكوه به اين ساختمان ها داده است. گنبد اصلي اين ساختمان در وسط ساختمان واقع شده است كه يك صليب آهني بر بالاي آن قرار دارد. در حاشيه زير گنبد نيز يك رديف از كاشي هاي سفيد رنگ گذاشته شده است كه داراي گل سبز رنگ هستند. اين كليسا اهميت بسيار زيادي براي توريستان و گردشگران دارد و مي توانند از اين كليسا بازديد كنند.

پارك و شهربازي ملت مشهد

يكي از بهترين جاذبه هاي گردشگري اين شهر كه با تور ارزان مشهد بايد از آن بازديد كرد پارك ملت مي باشد. اين پارك يكي از قديمي ترين و بزرگ ترين پارك هاي اين شهر مي باشد و داراي ديدني هاي بسيار زيادي است. در اين پارك تفريحي فوق العاده زيبا زمان را فراموش خواهيد كرد و مي توانيد از هر لحظه حضور خود لذت ببريد. شهربازي، ميدان هاي ورزشي، كتابخانه و استخر شنا و ... در اين پارك وجود دارد. در شهر بازي پارك مي توان سوار بزرگ ترين چرخ و فلك خاورميانه شد و در درياچه بسيار بزرگ آن قايق سواري كرد. در غرب پارك ملت زمين هاي چمن مخصوص فوتبال و واليبال، تنيس، پيست اسكي و ... وجود دارد كه هر فردي مي تواند با تور ارزان مشهد از آنها بازديد كند.

پارك جنگلي وكيل آباد مشهد

افرادي كه علاقمند به طبيعت و طبيعت گردي هستند مي توانند به پارك جنگلي وكيل آباد بروند و از آب و هواي بسيار مطبوع اين پارك لذت ببرند. در اين پارك مي توان به بلندي ها رفت و از سايه درختان استفاده كرد و ساعت ها تفريح و گردش كرد. اين پارك يكي از پارك هاي قديمي شهر مشهد مي باشد كه داراي يك باغ وحش قديمي است. در اين باغ وحش انواعي از پرندگان، خزندگان و حيوانات آبزي وجود دارد كه با تور ارزان مشهد مي توان آنها را بازديد كرد. در اين پارك باغ گياه شناسي، رستوران و كافه وجود دارد كه مي توان بعد از تفريح و گشت و گذار در اين پارك از بهترين غذاهاي اين رستوران ها لذت برد. اين پارك نرسيده به ميدان آزادي قرار دارد و از جمله بهترين جاذبه هاي شهر مشهد مي باشد. مسافرين و گردشگران شهر مشهد بهتر است از اين مكان در سفر خود به شهر مشهد بازديد كنند و از زيبايي هاي اين مكان بهره ببرند.

دهكده ييلاقي شانديز

يكي ديگر از جاذبه هاي گردشگري شهر مشهد كه در سفر خود با تور ارزان مشهد نبايد آن را از دست داد دهكده ييلاقي مي باشد. اين دهكده در 38 كيلومتري شهر مشهد واقع شده است كه داراي آب و هواي بسيار مطبوعي است و مي توان در آن اكسيژن خالص را تنفس كرد. در اين منطقه رودخانه هاي متنوع، دره ها، درختان چنار، سپيدار، ارغوان و صداي خوش پرندگان مانند هدهد را مشاهده كرد. اين دهكده ييلاقي مانند يك تابلوي نقاشي است كه با باغ هاي انبوه و حيوانات زيباتر شده است. در اين منطقه مي توان فروشگاه هاي صنايع دستي و رستوران هاي بزرگ را مشاهده كرد كه در هر فصل پذيراي مهمانان و گردشگران تور ارزان مشهد مي باشند.

دهكده ييلاقي شانديز

هتل هاي شيك و لوكس مشهد

شهر مشهد يكي از مقاصد گردشگري در ايران زمين است كه هر ساله پذيراي مهمانان و گردشگران بسيار زيادي است. در اين شهر هتل ها و اقامتگاه هاي بسيار زيادي وجود دارد كه در سرتاسر شهر مشهد قرار دارد. رزرو هتل اقامتي رويايي را براي مسافرين تور ارزان مشهد به ارمغان مي آورد و لذت سفر آنها را چند برابر مي كند.

  • هتل قصر طلايي مشهد. اين هتل 5 ستاره شهر مشهد داراي 357 اتاق بسيار شيك و مجلل است. در اين هتل امكانات بسيار زيادي مانند واي فاي رايگان، ترانسفر فرودگاهي، سرويس اتاق، چايخانه سنتي، كافي نت، فروشگاه، سالن ورزشي و .. وجود دارد. در اين هتل چند رستوران وجود دارد كه انواعي از غذاهاي بين المللي و سنتي را سرو مي كند. موقعيت اين هتل بسيار خوب است و مسافرين مي توانند به راحتي به مكان هاي تفريحي و گردشگري رفت و آمد كنند.

  • هتل مجلل درويشي مشهد: يكي از ديگر هتل هاي 5 ستاره مشهد كه در تور ارزان مشهد مي توان در آن اقامت داشت هتل درويشي مي باشد. در اين هتل 223 اتاق وجود دارد كه داراي امكاناتي مانند پاركينگ، آسانسور، سالن كنفرانس، سالن اجتماعات، صندوق امانات، پذيرش 24 ساعته، خشكشويي و ... مي باشد. اين هتل داراي چند رستوران و كافي شاپ است كه غذاهاي ايراني و بين المللي را سرو مي كنند.

  • هتل جواد مشهد. اين هتل يك چهار ستاره است كه داراي 104 اتاق مي باشد. در اين هتل لابي، آسانسور، كافي شاپ، پاركينگ، جكوزي، استخر، صندوق امانات و ... وجود دارد. اين هتل در نزديكي مراكز خريد و فروشگاه هاي شهر مشهد قرار دارد و مسافرين به راحتي مي توانند به آنها رفت و آمد داشته باشند. اتاق هاي هتل جواد مشهد بسيار مجلل و شيك هستند و با امكاناتي مانند تخت هاي دو نفره، مبلمان ها، تلويزيون ها، ميزهاي مطالعه، حمام هاي مجزا و لوكس، چاي ساز، قهوه ساز و ... مجهز شده اند.

  • هتل هما 2. اين هتل داراي 207 اتاق مي باشد كه با تور ارزان مشهد مي توان در آن اقامت داشت. در رستوران و كافي شاپ هتل مي توان بهترين غذاهاي ايراني و بين المللي را نوش جان كرد و از هر لحظه اقامت خود در اين هتل لذت برد. در اين هتل امكانات بسيار زيادي وجود دارد كه هر مسافر تور ارزان مشهد مي تواند از آن استفاده كند و از سفر خود لذت ببرد. در اين هتل امكاناتي مانند استخر، ماساژ، جكوزي، سالن ورزشي، سالن كنفرانس، خشكشويي، پاركينگ، اينترنت رايگان و .. وجود دارد كه اقامت مسافرين را رويايي مي كند. البته كاركنان اين هتل بسيار مهربان و دلسوز مي باشند و خدماتي عالي را براي مسافران ارائه مي دهند.

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ ] [ ۰۶:۴۹:۲۷ ] [ فاطمه حسن زاده ]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
.: Weblog Themes By blograz :.

درباره وبلاگ

شركت دلتابان مفتخر است از سال 1375 با مديريت استراتژيك و جامع نگر و با هدف راهبردي ارتقاء كيفي گردشگري، ضمن پاسداشت مواريث فرهنگي و تمدن اصيل ايراني با همكاري پرسنل متخصص و مجرب با زير ساخت علمي و پژوهشي در اين صنعت و بهينه سازي امكانات موجود به منظور ارائه خدمات شايسته به هموطنان شريف، اقدام به برگزاري و اجراي مستقيم تورهاي لوكس به مقاصد مختلف گردشگري نموده است. ۴۲۶ ۲۲۲ ۲۲ – ۰۲۱
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب