لوكس ترين اژانس هواپيمايي
 
نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 98
دیروز : 36
افراد آنلاین : 2
همه : 6442
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است

آشنايي با شهر مشهد

شهر مشهد از لحاظ جغرافيايي در قسمت شمال شرقي ايران و مركز استان خراسان رضوي مي باشد. اين شهر جزء كلان شهر هاي ايران به حساب مي آيد. مشهد داراي فرودگاه بين المللي، ايستگاه راه آهن و پايانه اتوبوس راني است و حمل و نقل شهري آن نيز به وسيله قطار شهري، اتوبوس و تاكسي انجام مي شود. احداث مترو در اين شهر سبب شده است كه رفت و آمد هاي شهري در تور ارزان مشهد تسهيل شود و هزينه هاي تور كاهش يابد.

گردشگري در مشهد

بر طبق آمارهاي موجود اين شهر ساليانه از بيش از 25 ميليون گردشگر پذيرايي مي كند كه بسياري از آنان نيز از كشورهايي مانند عراق، تركيه، افغانستان و كشورهاي حاشيه خليج فارس هستند. شهر مشهد به عنوان پايتخت گردشگري مذهبي و پايتخت معنوي ايران شناخته مي شود. اقتصاد شهر مشهد نيز بر پايه ي گردشگري و توريسم استوار است. يكي از عوامل مهم رونق گردشگري در مشهد، تنوع تور ارزان مشهد است كه باعث مي شود بتوان با هر سطح بودجه و درآمدي يك سفر خاطره انگيز به مشهد داشت. روزانه تورهاي ارزان بسياري توسط آژانس هاي گردشگري براي مشهد ارائه مي شود. يكي ديگر از عوامل گسترش گردشگري در مشهد را مي توان به گستردگي جاذبه هاي ديدني شهر مشهد اشاره كرد به طوري كه مي توان جاذبه هاي طبيعي را در كنار جاذبه هاي تاريخي و هم چنين اماكن مذهبي ديدن كرد. در واقع سفر به وسيله تور ارزان مشهد مي تواند براي گردشگران ايراني و غير ايراني جذاب باشد.

جاذبه هاي تاريخي در تور ارزان مشهد

از آنجا كه شهر مشهد از نظر تاريخي قدمت بسيار زيادي دارد و قرن ها به عنوان پايتخت ايران قديم شناخته مي شده است، داراي اماكن و جاذبه هاي گردشگري تاريخي بسياري نيز مي باشد كه در خود شهر مشهد يا در حومه آن قرار دارند. از جمله اين آثار تاريخي مي توان به مسجد گوهر شاد، مسجد ملا حيدر، گنبد خشتي، مسجد هفتاد و دو تن و مصلي طرق اشاره نمود. مسجد گوهرشاد يكي از مهم ترين مساجد جهان اسلام است داراي ارزش تاريخي و فرهنگي بسياري است. معماري ايراني اسلامي اين مسجد در كنار كاشي كاري هاي بينظير آن چشم ها را به خود خير مي كند.

علاوه بر آن بازديد از شهر تاريخي توس و گنبد هارونيه در تور ارزان مشهد مي تواند جذابيت زيادي براي گردشگران خارجي داشته باشد. از ديگر آثار تاريخي مشهد مي توان آرامگاه نادر شاه افشار و آرامگاه فردوسي شاعر پر آوازه ايران را نام برد. آرامگاه فردوسي با طراحي جذاب خود هر ساله گردشگران پر شماري را جذب مي كند. مدرسه عباس قلي خان نيز مي تواند گزينه مناسبي براي بازديد در تور ارزان مشهد باشد. باغ موزه ي نادري نيز از جمله آثار تاريخي زمان صفويان است ارزش هاي تاريخي بسياري براي علاقه مندان به تاريخ ايران در خود جاي داده است.

جاذبه هاي تفريحي در تور ارزان مشهد

همان طور كه عنوان شد، با گسترش علاقه مردم براي سفر به مشهد و شركت در تور ارزان مشهد، مراكز تفريحي بسياري نيز در اين شهر ساخته شده است. برخي از اين مراكز جنبه فرهنگي دارند كه از جمله آن ها مي توان به پرديس هاي سينمايي مختلف مانند پرديس سينمايي هويزه اشاره كرد كه داراي چندين سالن سينماي مدرن و شيك هستند و گردشگران علاقه مند به فرهنگ و هنر مي توانند در تور ارزان مشهد از آن ها استفاده كنند. از ديگر مراكز تفريحي مشهد مي توان به پارك هاي آبي و شهربازي هاي بزرگ نام برد. پارك آبي مشهد يكي از بزرگ ترين پارك هاي آبي خاورميانه بوده كه قطعا براي مسافران مي تواند جذاب باشد. اين پارك آبي كامل ترين مجموعه آبي در مشهد بوده و داراي سرسره هاي متنوع، چاله فضايي، تيوب سواري و سقوط آزاد است. در كنار هم قرار گرفتن اين امكانات سبب ايجاد يك تفريح هيجان انگيز براي مسافران مي شود.

جاذبه هاي طبيعي در تور ارزان مشهد

مناطق ييلاقي بي شماري در اطراف مشهد وجود دارد كه مي تواند گزينه مناسبي براي گردشگري در تور ارزان مشهد باشد. اين مناطق ييلاقي و خوش آب و هوا در طي ساليان گذشته اغلب مورد بازسازي قرار گرفته اند. اين بازسازي ها باعث شده است تا گردشگري در آن ها با سهولت بيشتري انجام شود و با آسودگي خاطر بتوان از آن ها لذت برد. از جمله اين مناطق خوش آب و هوا مي توان به طرقبه و شانديز، زشك، جاغرق، كوه سنگي، آبشار اخلمد و پارك جنگلي وكيل آباد اشاره نمود. از طرقبه به عنوان قطب گردشگري طبيعي مشهد نام برده مي شود. اين منطقه در 15 كيلومتري شمال مشهد قرار داشته و به علت طبيعت منحصر به فرد زبانزد خاص و عام شده است. منطقه طرقبه از ساليان دور پذيراي مسافران زيادي از اقصي نقاط ايران بوده است. با استفاده از تور ارزان مشهد مي توان به اين منطقه ييلاقي سفر نمود و از طبيعت خدادادي آن استفاده كرد.

شانديز، نگين گردشگري مشهد

مي توان گفت شانديز معروف ترين جاذبه گردشگري مشهد است. اين مكان در 12 كيلومتري شمال غرب مشهد قرار دارد و يك منطقه كوهستاني با ارتفاع 1400 متر از سطح دريا است. به دليل وجود كوه هاي بلند در منطقه شانديز، اين مكان در فصل زمستان بسيار سرد است در حالي كه در فصل هاي بهار و تابستان آب و هواي بسيار مطبوعي دارد كه در تور ارزان مشهد بهتر است از آن ديدن نمود. اما اگر در زمستان نيز به ورزش هاي زمستاني علاقه مند هستيد، منطقه شانديز مي تواند نياز شما را در زمستان بر آورده كند. در طي ساليان گذشته سرمايه گذاري هاي بسياري توسط دولت در منطقه شانديز انجام شده است و امكانات زيادي مانند انواع هتل، رستوران، مكان هاي تفريحي و توريستي در شانديز ساخته شده است. اين منطقه از مشهد به دليل داشتن آب فراوان، كشاورزان بسياري نيز به خود جلب كرده است به طوري كه باغ هاي ميوه بي نظيري نيز در شانديز وجود دارد. توصيه مي شود در تور ارزان مشهد حداقل يك روز براي بازديد از منطقه شانديز برنامه ريزي كنيد تا بتوانيد از تمامي جنبه هاي گردشگري آن استفاده كنيد.

طرقبه مشهد، منطقه اي توريستي و خوش آب و هوا

منطقه طرقبه مشهد به دليل نزديكي با دشت توس و طبيعت بي نظير همواره به عنوان يك جاذبه گردشگري شناخته مي شده است. چند صد سال است كه مسافران و زائران امام رضا (ع) پس از زيارت به اين منطقه خوش آب و هوا سفر كرده و مشهد را با خاطره اي خوش ترك مي كنند. بسياري از آژانس هاي مسافرتي، حضور در طرقبه را جزء برنامه هاي تور مشهد قرار مي دهند كه اين كار با استقبال گردشگران مواجه شده است. در طرقبه يك سد تاريخي وجود دارد به نام بند گلستان. اين سد در زمان تيموريان و بر روي رودخانه گلستان ساخته شده است كه ديدن آن خالي از لطف نيست.

نكات ضروري براي تور ارزان مشهد

قبل از سفر به مشهد به همراه تور ارزان مشهد بهتر است به برخي از نكات توجه كنيد تا بتوانيد از مسافرت خود لذت بيشتري ببريد. نكته اول اين است كه سعي كنيد تا حد امكان لوازم غير ضروري را همراه خود نبريد چرا كه در مشهد به راحتي مي توانيد همه چيز را از فروشگاه ها و به قيمت مناسب خريد كنيد. همچنين به علت قرار گرفتن مشهد در جغرافياي زمستاني، بهتر است در فصل هاي سرد سال همراه خود لباس گرم مناسب داشته باشيد. علاوه بر آن، مشهد در فصل تابستان بسيار آب و هواي گرم و خشكي دارد و بهتر از هنگام ظهر در هتل بمانيد و گشت و گذار خود را به اوايل صبح يا بعد از ظهر موكول كنيد. همراه داشتن پوشش مناسب براي سفر به يكي از مذهبي ترين شهرهاي جهان اسلام جزء ضروريات سفر به مشهد است. البته اين به معناي اين نيست كه در همه حال بايد پوشش مناسب داشته باشيد بلكه تنها براي وارد شدن به اماكن مقدس و به منظور حفظ احترام بهتر است از پوشش مناسب استفاده كنيد.

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۴ فروردين ۱۳۹۹ ] [ ۰۸:۵۷:۴۲ ] [ فاطمه حسن زاده ]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
.: Weblog Themes By blograz :.

درباره وبلاگ

شركت دلتابان مفتخر است از سال 1375 با مديريت استراتژيك و جامع نگر و با هدف راهبردي ارتقاء كيفي گردشگري، ضمن پاسداشت مواريث فرهنگي و تمدن اصيل ايراني با همكاري پرسنل متخصص و مجرب با زير ساخت علمي و پژوهشي در اين صنعت و بهينه سازي امكانات موجود به منظور ارائه خدمات شايسته به هموطنان شريف، اقدام به برگزاري و اجراي مستقيم تورهاي لوكس به مقاصد مختلف گردشگري نموده است. ۴۲۶ ۲۲۲ ۲۲ – ۰۲۱
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب