لوكس ترين اژانس هواپيمايي
 
نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 47
دیروز : 10
افراد آنلاین : 1
همه : 7406
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است

صنعت گردشگري كشور برزيل:

گردشگري يكي از صنعت هاي اصلي كشور برزيل قلمداد مي شود و دو شهر ريودژانيرو و سائوپولو بيشترين تعداد گردشگر را در بين تمامي شهرهاي برزيل به خود اختصاص داده اند. با سفر به برزيل نه تنها با ميراث فرهنگي عمدتاً به جاي مانده از دوران استعمار پرتغالي ها آشنا خواهيد شد، بلكه از طبيعت بكر و بي نظير آن نيز بهره مند خواهيد شد. پس از سال 2000 ميلادي، صنعت گردشگري رشد ناباورانه اي در اين كشور داشته است و امروزه اين كشور بيشترين سهم گردشگر را در تمامي قاره ي آمريكاي جنوبي به خود اختصاص داده است. از اصلي ترين جاذبه هاي طبيعي برزيل مي توان به جنگل هاي آمازون، رودخانه ي آمازون، جنگل ها و پارك هاي جنگلي ملي بي شمار ديگر در سراسر برزيل مانند پارك جنگلي تيجوكا و پارك جنگلي ايگواسو و سواحل و خليج هاي بي نظير و رويايي اشاره كرد. به دليل دسترسي آسان به اكثر جاذبه هاي طبيعي اين كشور، امروزه برزيل رشد قابل توجهي در زمينه ي اكوتوريسم نشان داده است.

جاذبه هاي گردشگري برزيل

چندي از مناطق معروف ميراث جهاني يونسكو در برزيل:

  • مناطق جنگلي حفاظت شده ي سواحل جنوب شرقي اقيانوس اطلس: اين مناطق مجموعه اي از جنگل هاي گرمسيري و نيمه گرمسيري، كوهستان ها و مرداب ها با گونه هاي گياهي و جانوري بي نظير و متنوع است. اين مجموعه شامل 25 منطقه ي حفاظت شده ي مجزاست كه بين دو ايالت پارانا و سائوپائولو قرار گرفته است.
  • شهر برازيليا: اين شهر پر جنب و جوش در سال 1960 ميلادي به عنوان پايتخت جديد كشور برزيل انتخاب گرديده است. پايتخت پيشين اين كشور شهر ريودژانيرو بود اما به دليل موقعيت مركزي برازيليا اين شهر به عنوان پايتخت جديد در نظر گرفته شد. اين شهر به دليل معماري شهري بي نظير آن و ساختمان هاي دولتي آن كه عمدتاً توسط معمار مشهور مدرن، اسكار نيمار، انجام گرفته است در سال 1987 ميلادي به فهرست ميراث جهاني يونسكو اضافه شده است.
  • جزاير برزيلي واقع در اقيانوس اطلس: دو جزيره ي فرناندو دِ نورونيا و آتول داس روكاس دو جزيره اي هستند كه به دليل تنوع بي نظير گياهي و جانوريشان بهشت هر جانورشناس و گياه شناسي هستند.
  • منطقه ي حفاظت شده ي مركزي آمازون: اين منطقه با 6 ميليون هكتار مساحت بزرگترين منطقه ي حفاظت شده ي اطراف رودخانه ي آمازون است. اين منطقه با اكوسيستم هاي متفاوت

جمله رودخانه ها، درياچه ها و جنگل هاي انبوه، زيستگاه جانوران گوناگوني است كه بسياري مختص همين منطقه هستند.

  • بافت تاريخي شهرهاي سائو لوئيس، ديامانتينا، سالوادور دِ بايا، گوياس، اوليندا و اورو پرتو

  • پارك ملي ايگواسو

  • شهر ريودژانيرو

كليساي سائو پائولو

كليساي جامع سائوپائولو يك كليساي جامع كاتوليك است. اين كليسا بزرگترين كليسا در آمريكاي جنوبي است كه در مركز شهر سائوپائولو و در نزديكي ميدان پاراكاداسي (paraca da se) و در مقابل ايستگاه متروي سي كه با رنگ آبي و قرمز مشخص شده است قرار دارد. كليساي جامع

سائوپائولو داراي 111 متر طول، 46 متر عرض و دو برج به ارتفاع 92 متر است. و همچنين گنبدي دارد كه ارتفاع آن به بيش از 30 متر مي رسد. ساخت اين گنبد رنسانس شكل با الهام از كليساي جامع فلورانس انجام گرفته است. گنجايش اين كليسا 8000 نفر مي باشد و توسط يك طراح آلماني به نام ماكسيميليان اميل (Maximilian Emil Hehl) به سبك نئو گوتيك بر روي ويرانه هاي كليساي كلونيال كه در سال 1913 در اين محل ساخته شده بود، بنا شده است. با شروع جنگ جهاني ساخت كليسا به آرامي پيش رفت و به تعويق افتاد. تا اينكه در سال 1954به پايان رسيد. اما دو برج آن هنوز تكميل نشده بود. در نهايت در زمان برگزاري مراسم چهارصدمين جشن سائوپائولو در سال 1967 ساخت اين دو برج تكميل گرديد.

بيش از 800 تن سنگ مرمر خاص و كمياب در ساخت اين مكان بكار رفته است. تمامي موزاييك ها، مجسمه ها و مبلمان اين كليسا با كشتي از ايتاليا آورده شده است.

كليساي سائو پائولو

موزه فوتبال

اين موزه فوتبال در ورزشگاه معروف ماراكانا در ريو دژانيرو واقع شده است. اين موزه به تاريخ فوتبال برزيل و عمدتا پيروزي هاي جام جهاني اختصاص داده شده، شما نمي توانيد نمايشگاه هاي مرتبط هر باشگاه در موزه ببينيد، به همين دليل شما آيتم هاي بيش از حد بسياري در موزه، عمدتا به صورت تصاوير و گرافيك ميتوانيد پيدا كنيد. يكي از ديدني هاي اين موزه جاي اثر پاي بعضي از بازيكنان معروف جهان مانند رونالدو مي باشد.

خيابان پائوليستا

خيابان پائوليستاي سائوپائولو يكي از خيابان هاي پر جنب و جوش شهر است كه در بسياري از كارت پستال ها ديده شده است. اين خيابان نيز يك مقصد براي عاشقان فيلم هاي سينمايي است كه داراي 6 سالن سينماي مختلف براي پخش انواع فيلم ها است. همچنين سر تا سر اين خيابان پراز عكس ها و بيلبورد هاي فيلم هاي سرگرم كننده روز دنيا است. اين خيابان در روزهاي تعطيل بسيار شلوغ است ولي در ايام سال نو ميلادي به دليل ازدحام زياد بسته مي شود.

استاديوم ماراكانا برزيل

استاديوم ماراكانا براي برگزاري رقابت هاي جام جهاني ۱۹۵۰ ساخته شد. ساخت اين استاديوم در سال ۱۹۴۸ آغاز شد و در حدود دو سال بعد به پايان رسيد. اين ورزشگاه در ژوئن ۱۹۵۰ با بازي دوستانه ي تيم هاي منتخب ريو دو ژانيرو و سائو پائولو به طور رسمي افتتاح شد.

ماراكانا در بخش شرقي ريو دو ژانيرو و ۵ كيلومتري مركز شهر واقع شده است. سواحل كوپاكابانا و ايپانما در فاصله ۱۲ كيلومتري اين استاديوم قرار دارد.

استاديوم ماراكانا برزيل

جزيره استوايي Jaguanum

اين جزيره ي استوايي با سواحل اعجاب انگيز شن و ماسه اي هلالي شكل كه توسط درختان نخل و جنگل هاي كوهستاني احاطه شده است در نزديكي ريودژانيرو قرار گرفته است. اين منظقه حدود يك ساعت و نيم با شهر ريودژانيرو فاصله دارد و مكاني مناسب و آرام براي فرار از شلوغي اين شهر است. اين جزيره به خاطر خانه هاي اجاره اي مقرون به صرفه و در دسترس آن مشهور است. براي سفر به اين جزيره بايد از دهكده ي ماهيگيري ايتاسوراسا سوار قايق شويد. نام JAGUANUM و ايتاسوراسا از زبان توپيايي گرفته شده است. قسمت عمده ي اين جزيره كوهستاني است كه دو قله به ارتفاع 230 و 232 متر مرتفع ترين نقاط آن هستند. كوهستان هاي اين جزيره با پوشش متراكم جنگلي و باران هاي اقيانوسي همراه اند. از مناطق ديدني اين جزيره مي توان به مناطق ذيل اشاره كرد:

  • منطقه آراكسا: اين منطقه با ساحلي صميمي و با سايه هاي درختان نخل و اسكله هاي اطراف آن كه براي گشت در اين منطقه نياز به راهنماي محلي داريد.
  • منطقه كالهوس: منطقه اي براي ماهيگيري در سواحلي زيبا با تخته سنگ هاي بزرگ با انواع نوشيدني هايي كه در كافه اي ساحلي عرضه مي گردد.
  • استوپا: يكي از پرطرفدارترين سواحل اين جزيره است. بسياري از گردشگران براي لذت بردن از زيبايي هاي جزيره و شنا و آفتاب گرفتن، به سواحل اين منطقه مي روند. نام استوپا به دوران برده فروشي باز مي گردد. در آن دوران كشتي هاي تجارت برده پس از گذر طولاني و جان فرسا از اقيانوس اطلس، برده ها را در اين منطقه پياده مي كردند در حالي كه تعداد بسياري از اين برده ها در راه جان مي سپردند. استوپا به معني پارچه هاي زبر كنفي است كه براي تميز كردن برده ها به كار برده مي شده است. اين منطقه به دليل منابع آبي فراوان از جمله سه رودخانه براي استراحت و شستشوي برده ها انتخاب شده بوده است. اكثر برده ها پيش از انتقال به بازار هاي فروش برده در سانتاكروز و ريو دژانيرو براي تقويت جسمي و استراحت در اين منطقه نگه داري مي شدند. حتي امروزه سنگ هاي حك شده در اشكال حيوانات و خدايان در باغي پشت اين ساحل وجود دارند كه مربوط به برده هايي است كه خدايان خود را به اين شكل پرستش مي كردند.

كوه كله قندي

كوه كله قندي يا شوگرلوف كه در زبان محلي به آن P o de A car گفته مي شود، يكي ديگر از معروف ترين نمادهاي گردشگري شهر ريودژانيرو مي باشد كه در دهانه ي خليج گوآنابارا قرار گرفته است. اين كوه به دليل شكل مخروطي آن، موقعيت خاص جغرافيايي و حضور پررنگ آن در تاريخ شهر ريودژانيرو بسيار مشهور است. ارتفاع اين كوه نزديك به 400 متر مي باشد و جنس آن از سنگ گرانيت و به شكل تخته سنگي يكدست با پوشش گياهي بسيار كم است. اين كوه كه به وضوح مي توان آن را از دريا مشاهده كرد از ديرباز حتي پيش از ساخت مجسمه ي عيساي منجي نماد شهر ريودژانيرو به شمار مي رفته است. قدمت اين كوه به 600 ميليون سال پيش باز مي گردد.

در يك روز آفتابي شما مي توانيد از بالاي اين كوه سواحل كوپاكابانا تا سواحل ايپانما، خليج گوانابارا، شهر ريودژانيرو و حتي تا كوهستان هاي اطراف كه با جنگل هاي انبوه پوشانده شدند را ببينيد.

فاولا

فاولا ها محله هاي زاغه نشيني در حاشيه ي شهرهاي اصلي برزيل، به خصوص سائوپائولو و ريودژانيرو هستند. اين محله ها امروزه جايگاه اصلي قشر متوسط و كارگري اين كلان شهرها محسوب مي شوند. منشأ به وجود آمدن اين محله ها به جامعه ي بردگان آزاد شده ي فقيري كه در اواخر قرن نوزدهم در حاشيه ي شهرهاي بزرگ اقامت گزيدند برمي گردد اما مهاجرت پرتعداد مردم از روستاها به شهرهاي اصلي برزيل طي دهه هاي 40 تا 70 ميلادي باعث به وجود آمدن فاولا هاي پرجمعيت كنوني است. روستائيان مهاجر كه به دليل فقر و كمبود زمين به اين شهرها نقل مكان مي كردند چاره اي جز تصرف زمين هاي حاشيه ي اين شهرها نداشتند و به همين دليل بين دهه هاي 50 تا 80 ميلادي جمعيت افرادي كه در فاولا هاي ريودژانيرو زندگي مي كردند از 170 هزار نفر به 600 هزار نفر افزايش يافت. بر پايه ي سرشماري كه در سال 2010 ميلادي انجام گرفت، 6 درصد كل جمعيت برزيل در فاولاها زندگي مي كردند. امروزه نزديك به 5/1 ميليون نفر در فاولاهاي شهر ريودژانيرو زندگي مي كنند.

كوركووادو

كوه كوركووادو بر شهر پر جنب و جوش ريودژانيرو سايه انداخته است. نام قديم اين كوه پيناكولو دا تنتاسائو به معني قله ي وسوسه است كه ريشه در كتاب مقدس انجيل دارد و چندين قرن پيش توسط ساكنين پرتغالي اين منطقه انتخاب شده است. بعدها نام آن به كوركووادو به معني گوژپشت تغيير يافت. اين كوه در دل پارك ملي جنگلي تيجوكا قرار گرفته و حدود 700 متر ارتفاع دارد.

پارك ملي تيجوكا با 34 كيلومتر مربع وسعت، بزرگترين جنگل باراني قرار گرفته در منطقه ي شهري در سراسر دنياست. زيبايي اين پارك جنگلي با چندين آبشار، بيش از 1600 گونه ي گياهي و بيش از 350 گونه ي جانوري تكميل گشته است. اين پارك جنگلي از سه بخش جنگل تيجوكا، تپه ي كاريوكا و صخره ي گاويا تشكيل شده است و علاوه بر مجسمه ي عيساي منجي، آبشار كاسكاتينيا و كليساي مايرينك را نيز در خود جاي داده است.

شهرت كوه كوركووادو نه تنها به دليل زيبايي غير قابل وصفش و موقعيت منحصر به فرد آن، بلكه به دليل قرار داشتن مجسمه ي مشهور عيسي منجي بر بلنداي آن است. اين مجسمه با 30 متر ارتفاع، حضرت عيسي را در حالت ايستاده نشان مي دهد كه آغوش خود را رو به شهر ريودژانيرو گشوده است.

مجسمه معروف عيسي منجي

عيساي منجي، مجسمه اي عظيم است كه بر قله ي كوه كوركووادو در شهر ريودژانيرو قرار گرفته است. اين مجسمه ي شگفت انگيز با 30 متر ارتفاع در سال 1931 ميلادي ساخته شده است. جنس آن از بتون تقويت شده است كه با هزاران كاشي مثلثي شكل از جنس سنگ صابون پوشيده شده است. اين مجسمه بر روي پايه ي سنگي چهارگوشي به ارتفاع 8 متر قرار گرفته است. عيساي منجي بزرگترين مجسمه ي ساخته شده به سبك آرت دكو و يكي از مشهورترين سازه هاي شهر ريودژانيرو است.

 

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳۱ فروردين ۱۳۹۹ ] [ ۰۷:۵۱:۴۹ ] [ فاطمه حسن زاده ]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
.: Weblog Themes By blograz :.

درباره وبلاگ

شركت دلتابان مفتخر است از سال 1375 با مديريت استراتژيك و جامع نگر و با هدف راهبردي ارتقاء كيفي گردشگري، ضمن پاسداشت مواريث فرهنگي و تمدن اصيل ايراني با همكاري پرسنل متخصص و مجرب با زير ساخت علمي و پژوهشي در اين صنعت و بهينه سازي امكانات موجود به منظور ارائه خدمات شايسته به هموطنان شريف، اقدام به برگزاري و اجراي مستقيم تورهاي لوكس به مقاصد مختلف گردشگري نموده است. ۴۲۶ ۲۲۲ ۲۲ – ۰۲۱
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب